CİLT KARARMALARINA KARŞI BAKIM

Cilt kararmaları sıkça şikâyet edilen cilt problemleri arasında yer almaktadır. Koltuk altı kararmalarının birçok nedeni bulunmaktadır. Tüyleri gidermede kullanılan yöntemler cilde zarar verebilmekte, kararmalara yol açabilmektedir. Koltuk altı kararmalarına yol açan bir diğer yöntem de kullanılan deodorantlardır. Deodorant seçiminde dikkat edilmezse ve çok yoğun kimyasallar içeren ürünler tercih edilirse hem cilt zarar görebilir hem de kararmalar oluşabilir.

KOLTUK ALTI KARARMASI VE HİJYEN

Karamalara yol açan bir diğer neden ise cilt hijyenine dikkat edilmemesidir. Koltuk altı temizliğine dikkat edilmemesi çeşitli cilt sorunlarına ve kararmalara yol açabilmektedir. Cilt bakımına ve cilt temizliğine dikkat edilmesi çeşitli sorunların oluşmasını da önleyecektir. Koltuk altı kararmaları sorunu mevcutsa tercih edilen kıyafetlere de dikkat etmek gereklidir. Bol, pamuklu kıyafetlerin seçilmesi kararma karşıtı bakıma da katkıda bulunacaktır. Cilt kararmalarını gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Hem sonuç alabilmek hem de cilde herhangi zarar vermemek için doğru işlemin tercih edilmesi gereklidir. Koltuk altı kararması için evde uygulanan tarifler bulunsa da doğru tarifi bulmak, doğru malzemeleri temin etmek ve doğru miktarda kullanmak ev koşullarında imkansızdır. Bununla birlikte cilde zarar da verilebilmektedir.

LEKE KREMLERİ TERCİH EDİLİYOR

Koltuk altı kararmalarını gidermek için leke kremleri, kararma giderici kremler veya beyazlatıcı kremler kullanılabilmektedir. Bu ürünler ekonomik olması ile de dikkat çekmektedir. Hücre yenileyici prepatlar içeren kararma karşıtı kremler veya leke kremleri kullanmak avantaj sağlayacaktır. Leke kremleri ile birlikte kararma karşıtı bakıma dikkat edilmesi daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Kullanılan ürünlerden verim alabilmek için düzenli kullanım sağlamak önem taşımaktadır. Birçok birey bir an önce sonuç elde edebilmek için ürünleri gereğinden çok yüksek miktarlarda veya yüksek sıklıkla kullanabilmektedir. Elbette bu şekilde daha fazla verim alınması mümkün olmamaktadır.

DİĞER KARARMA ŞİKÂYETLERİ: DİZ, DİRSEK GENİTAL BÖLGE KARARMALARI

Koltuk altı kararmaları ile birlikte sıkça karşılaşılan bir diğer kararma şikayeti ise genital bölge kararmasıdır. Bununla birlikte diz ve dirsek kararmalarından da yakınılabilmektedir. Bu kararmalardan kurtulmak için dikkat edilmesi gerekenler hemen hemen koltuk altı kararmasına karşı alınabilecek önlemlerle benzerlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir