KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN KREM

Koltuk altı kararması özellikle yazın sıkça şikâyet edilen cilt sorunları arasında yer almaktadır. Koltuk altı kararması özellikle estetik açıdan bireyi rahatsız etmektedir.  Koltuk altı kararmasının oluşumuna yol açabilen birçok neden bulunmaktadır. Bu şikâyete neden olan tek bir sebep bulunmamaktadır. Birçok sebep ve bunların bir ara araya gelmesi kararmalara yol açmaktadır.

KOLTUK ALTI KARARMASI NEDİR?

Koltuk altı kararması koltuk altı bölgesindeki cildin koyulaşması olarak ifade edilebilmektedir. Koltuk altı kararmasına yol açabilen faktörlerin engellenmesi cildin kararmasını önleyecektir.

Koltuk altı kararması için sıklıkla evde kullanılan yöntemler de araştırılabilmektedir. Cilt kararmaları için bu yöntemleri seçmek istenilen sonucun alınmamasına yol açabilmektedir. Verimli sonuç alabilmek için doğru içeriklerin seçilmesi kadar doğru miktarların kullanılması da önem taşımaktadır. Ev koşullarında bunu tutturmak imkansızdır.

KOLTUK ALTI KARARMASI NEDEN OLUŞUR?

Koltuk altı kararması oluşumuna birçok sebep bulunmaktadır.  Çok fazla terlenmesi, tüyleri gidermede tercih edilen yöntemler, kullanılan kıyafetler kararmaya yol açabilmektedir.

Cilt kararmalarına yol açan bir diğer faktör de aşırı kilolu olunmasıdır. Çok fazla kilo alınması da cildin kararmasına yol açabilmektedir.

Fazla kilo hem cilt hem de sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra hızlı kilo alınması ve kilo kaybı da birçok sağlık ve cilt problemine yol açabilmektedir. Hızlı kilo değişimi sarkmaların öncelikli nedeni arasında yer almaktadır.

KOLTUK ALTI KARARMALARI NASIL ÖNLENİR?

Öncelikle cilt bakımına ve cilt temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra koltuk altı bölgesindeki tüyleri giderken tercih edilen yöntem de dikkatle seçilmelidir. Kararmalara yol açan bir seçenek seçilmemelidir.

Bunun yanı sıra kıyafet seçimi de önemlidir. Çok dar kıyafetlerin seçimi cildin kararmasına yol açabilmektedir. Pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir.

Koltuk altı kararmalarını önlemek için düzenli nemlendirilmesi de önem taşımaktadır.

Bunun dışında kullanılan deodorantlar da cildin kararmasına yol açabilmektedir. Deodorant seçiminde de dikkat edilmesi önem taşımaktadır.

Koltuk altı kararmasını önlemek ve cilde bakım yapmak için hücre yenileyici prepatlar içeren kremler kullanılmalıdır.

Genel olarak cilt bakımına dikkat edilmesi de ciltteki kararmaların oluşmasını önleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir