KOLTUK ALTI KARARMASI NASIL GEÇER?

Koltuk altı kararmaları çoğunlukla çok önemli bir cilt problemine işaret değildir. Bununla birlikte estetik açıdan bireyi rahatsız eder. Özellikle yaz mevsiminde birçok birey koltuk altı kararmalarına çözüm aramakta ve bu şikayeti bir an önce gidermek istemektedir. Koltuk altı kararması nasıl geçer sorusuna yanıt vermeden önce koltuk altı kararmasının neden oluştuğunu incelemek çok daha doğru olacaktır. Bu sayede koltuk altı kararmaları oluşmadan veya bu şikayet daha da ilerlemeden önlem almak da mümkün olur.

KOLTUK ALTI KARARMALARI BİRÇOK NEDENDEN OLUŞABİLİR!

Koltuk altı kararmasının tek bir nedeni vardır demek doğru olmayacaktır. Koltuk altı kararmaları birçok nedenin ortak sonucu olarak oluşabilir. Ya da tek bir sebep de bu probleme sebebiyet verebilir.

Öncelikle koltuk altındaki cildin yapısı kararmaya elverişlidir. Bu bölgedeki cildin hassas olması, güneşten etkilenmediği için cildin diğer bölgelerine oranla daha beyaz olması kararmaya elverişli bir bölge olmasına neden olmaktadır.

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN CİLT TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ

Koltuk altı kararmalarına neden olan bir faktör de terlemedir. Terleme sonucunda bu bölgede bakteriler oluşabilmektedir. Kıyafetlerin uzun süre temizlenmemesi bu bölgedeki bakterilerin arındırılmaması da cilde zarar verebilmektedir. Bu nedenden dolayı da koltuk altındaki cilt hasar görebilmektedir.

Koltuk altı kararmalarının önemli bir nedeni de bu bölgedeki tüyleri gidermede kullanılan yöntemlerdir. Vücuttaki tüylerden kurtulmak için tercih edilebilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Ağda, jilet, epilasyon, lazer epilasyon, eldiven gibi pek çok yöntem mevcuttur. Hatta bu yöntemler de kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır.

TÜY GİDERİCİ İŞLEMLERE DİKKAT EDİLMELİ

Dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise her tüy giderici yöntemin her bireye uygun olmadığının bilincinde olunmasıdır. Bunun yanı sıra vücuttaki bölgeler için kullanılan tüy giderici yöntemler de değişebilmektedir. Vücudun bir bölgesi için ideal olan tüy giderici yöntem başka bir bölgede  sorunlara yol açabilmektedir.

Koltuk altı kararması da bu nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Tercih edilen hatalı tüy giderici işlemler, yapılan yanlış uygulamalar kararmaya yol açabilmekte ve cilde zarar verebilmektedir. Koltuk altı kararmasının yanı sıra tüy giderici cihazların ve araç gereçlerin kişiye özel olması gerekmektedir.  Bu ürünlerin ortak kullanılması ciddi cilt problemlerine yol açabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir