KOLTUK ALTI KARARMASI NASIL ÖNLENIR?

Cilt problemlerini gidermek kadar cilt problemlerini önlemeye katkıda bulunmak da önem taşımaktadır. Sıkça şikâyet edilen cilt sorunlarından biri de koltuk altı kararmasıdır. Koltuk altı kararmasının önlenmesi için alınabilecek çeşitli tedbirler bulunmaktadır. Öncelikle bu soruna yol açan nedenler incelenmelidir.

KOLTUK ALTI KARARMASI NASIL OLUŞUR?

Koltuk altı kararmasını koltuk altındaki cildin koyulaşması olarak ifade etmek yanlış olmayacaktır. Eğer cilt bakımına dikkat edilmezse ve hatalı cilt bakım alışkanlıklarına devam edilirse kararma artabilecek ve çeşitli sorunlar da ortaya çıkabilecektir.

Koltuk altı kararmasına neden olan önemli faktörlerden biri de tüyleri gidermede seçilen yöntemlerdir. Cildi yıpratan seçeneklerin tercihi cildin zarar görmesine ve kararmalara yol açabilecektir. Koltuk altı kararmalarının bir diğer nedeni de kullanılan deodorantlardır. Yoğun kimyasallar içeren deodorantlar cilde zarar verebilmekte ve kararmaya yol açabilmektedir.

Koltuk altı kararmasının oluşum nedenleri arasında yer alan bir diğer faktör de çok dar kıyafetlerin seçilmesidir. Geniş, pamuklu kıyafetler tercih etmek cildin nefes almasına olanak tanıyacaktır.

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN KREM

Koltuk altı kararmaları ile mücadele etmek için en sık tercih edilen yöntemlerden biri de koltuk altı kararması için krem ya da kararma karşıtı krem kullanılmasıdır.

Krem formatındaki ürünler hem kolay kullanım sağlaması ile hem de diğer işlemlere oranla çok fazla zaman istememesiyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu ürünler ekonomik açıdan da bireye avantaj sağlamaktadır.

Elbette bu her kararma karşıtı kremin çok iyi olduğu anlamına gelmiyor. Cilt bakımının her alanında olduğu gibi kararmalar için ürün seçiminde de son derece dikkatli davranılmalıdır.

Hücre yenileyici prepatlar içeren kremler tercih edilmelidir. Seçilen ürünlerin zengin ve kaliteli içeriğe sahip olması verim alınmasına katkıda bulunacaktır.

Kararma karşıtı krem kullanımı ile birlikte yazımızda bahsedilen kararma karşıtı önlemlere uymak da avantaj sağlayacaktır. Bu kriterlere dikkat edilirse hem mevcut üründen daha fazla verim elde etmek mümkün olur hem de kararma sorunlarını tekrardan yaşama ihtimali azalır.

Koltuk altı kararması için tercih edilen ürünlerin kullanım talimatlarına uyulmalıdır. Buna dikkat edilmesi de verim alınabilmesi açısından önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir