KOLTUK ALTI KARARMASINI ÖNLEME IPUÇLARI

Bireyleri estetik açıdan rahatsız eden önemli bir sorun da koltuk altı kararmasıdır. Koltuk altı kara   rmalarına karşı ürün kullanımının yanı sıra koltuk altı kararmasını önlemek de avantaj sağlayacaktır. Bu sayede hiç sorun oluşmadan önlem alınacaktır. Koltuk altı kararmalarını içermek için cildi yıpratmayan tüy giderici yöntemler seçilmelidir. Bunun yanı sıra yoğun kimyasallar içeren deodorantlar kullanılmamalıdır.

KOLTUK ALTI KARARMALARININ BİRÇOK NEDENİ BULUNUYOR

Koltuk altı kararmalarının çeşitli sebepleri olabilmektedir. Tüy giderici işlemler, yoğun kimyasallar içeren deodorantların yanı sıra aşırı terlenmesi de kararmaların nedenleri arasında yer almaktadır. Eğer koltuk altı kararması için herhangi sağlık sorunundan şüphe ediliyorsa bir doktora danışmak en doğrusu olacaktır.

Yetersiz beslenildiğinde çeşitli cilt ve sağlık sorunları oluşabilmektedir. Cildin bakımlı, genç görünmesini sağlayan önemli bir faktör de düzenli ve dengeli beslenilmesidir.

Koltuk altı kararmalarında; ciltte ölü hücrelerin birikmesi, genetik faktörler de etkili olabilmektedir. Hormonal değişimler de kararmaya yol açabilmektedir.

Sigara kullanımı hem sağlığa hem de cilde zarar verecektir. Sigara kullanımı da ciltte leke oluşumuna yol açabilmektedir.

AŞIRI KİLOLAR DA KARARMAYA YOL AÇABİLİR

Ciltteki kararmaların bir diğer nedeni de aşırı kilodur. Aşırı kilolar hem sağlık hem de cilt açısından çeşitli sorunlar oluşturabilmektedir. Bu da vücutta kararmalara yol açabilmektedir.

Giyime dikkat etmek de kararma oluşmasını önlemeye yardım edecektir. Çok dar kıyafetler cilde zarar verebilecektir. Eğer kararma şikayeti mevcutsa daha bol kıyafetler tercih etmek olumlu etkide bulunacaktır.

KOLTUK ALTI KARARMALARINI GİDERMEK İÇİN İPUÇLARI

Koltuk altı kararması için sıkça tercih edilen yöntemlerden biri de kararma karşıtı kremlerdir.

Kararma karşıtı kremler ve leke kremleri hem ekonomik olmaları hem de iyi sonuç elde etmeleri ile yoğun olarak tercih edebilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da kaliteli, zengin içeriğe sahip Hücre Yenileyici prepatlar içeren kremler tercih edilmesidir.

Kaliteli ürün seçimi hem bireyin istediği sonucu elde etmesini sağlayacak hem de cilde bakım yapacaktır.

Koltuk altı kararması için cilt bakımına, beslenmeye de dikkat edilmesi önem taşımaktadır. Bu sayede kararma olasılığı da azalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir